בית עלמין פרדס חנה

כתובת:
דרך השדה פרדס חנה-כרכור
טלפון:
04-6373471

בפרדס חנה שני בתי עלמין, ישן וחדש. בית העלמין החדש נבנה לפני כשמונה שנים בסמוך לבית העלמין הישן. בית עלמין זה בנוי ברובו בחלקות מכפלה למעט חלקת שדה חריגה. החברה קדישא פרדס חנה דואגת כי המקום יהיה נאה ונעים לעין, לרווחת המבקרים ולהקלה על האבלים. לאחרונה הוקמה בבית העלמין תאורת לילה והוחלפו רחבת ההספדים והסככה שמעליה. במקום טופחו צמחייה ונוי וכן ספסלים בפינות מוצלות. בבית העלמין הקצתה החברה שביל ייחודי לכוהנים, העובר בכל מקום בבית העלמין בסמוך לשבילים האחרים, כך שאפשר להגיע לכל חלקה ולעמוד לידה.

בבתי העלמין של פרדס חנה טמונים רבים מחלוצי היישוב ואישים פורצי דרך ובהם הרב משה אליהו בירנבוים זצ"ל, שבהיותו ציוני נלהב השתתף בקונגרסים בבזל ומאוחר יותר שימש רבה הראשון של המושבה; וכן הוריו של הרב עמאר שליט"א (שכיהן כרב הראשי הספרדי הראשון לציון עד לשנת 2013 והיום הוא רבה הראשי הספרדי של ירושלים), שעלו מקזבלנקה וב-1962 התיישבו בפרדס חנה.

עוד טמונים במקום שלושת האחים בנימין, משה ומרדכי מאיר. האח מרדכי יזם בפרדס חנה את "קופת מלווה חקלאי". כל השלושה היו ליזמים ולחלוצי תעשייה מהראשונים בארץ ולימים הקימו את מגדל שלום מאיר בתל אביב.

מספר טלפון למענה בכל שעות היממה: 050-8332261