חברה קדישא הרצליה

חברה קדישא הרצליה

רחוב בן גוריון 33, הרצליה

טלפון: 09-9542246

שירותיה של חברה קדישא הרצליה

החברה קדישא הרצליה קיימת זה 90 שנה. החברה מעניקה לתושבי העיר שירות נרחב ותשובות לכל צורך בעת קשה. בין שירותיה נמצאים מענה טלפוני בכל שעות היממה, אם בשעות העבודה ואם לאחר מכן – אז עונה כונן המטפל בכל הנדרש. החברה מטפלת בהודעות על נפטרים, בקביעת מועדי הלוויה ועוד. היה והמשפחה זקוקה להעברת הנפטר מבית החולים מאיר או מביתו הפרטי, החברה קדישא הרצליה מספקת שירותים אלה ללא תשלום. כן יזמה החברה, עוד בשנות ה-90, הוצאת רישיון קבורה לנפטרים מחוץ לבתי החולים, דבר שנדרש מהמשפחה וכעת נחסכת ממנה הטרחה בשעת משבר. החברה קדישא הרצליה משלמת על שירות זה בהוצאת שליח למשרד הבריאות על חשבונה, אף שאינה מחויבת לכך. את היוזמה הנחתה ההכרה בסבל המשפחה בעת שברה הגדול בפטירת יקירה, גם כשהיה קורה בבית החולים (שכן בזמנו בתי חולים לא ממשלתיים לא הנפיקו רשיון קבורה), והמשפחה הייתה צריכה להתרוצץ למשרד הבריאות בערים סמוכות, לפנות לחברה קדישא המקומית ולהוציא רישיון קבורה בדי עמל ויגון.

לחברה קדישא הרצליה אתר אינטרנט בו ניתן שירות של חיפוש נפטרים ומיקום הקבר בבית העלמין, תפילות על שם הנפטר, אפשרות ליצירת מודעות אבל ובקרוב יעלה לאתר שרות תזכורות ליום האזכרה הקרוב. החברה הנגישה את כל המידע באתר לבעלי מוגבלויות ועושה ימים ולילות לתת את השרות היעיל ביותר למשפחות בצערן.

החברה קדישא הרצליה אחראית על בית העלמין הישן בעיר. סוגי הקבורה במקום הם קבורת שדה, קברי מכפלות וקבורת סנהדרין (כוכים). נוסף לאלה הוכנה חלקה לאחוזות משפחתיות של שישה מקומות הטמונים בקרקע זה מעל זה, חלקה שתהיה לפעילה בשנים הקרובות והיא מיזם ראשון מסוגו במדינת ישראל.