בית עלמין תל רגב

כתובת:
בין צומת יגור לצומת סומך חיפה
טלפון:
04-8662619

שיטות הקבורה בבית העלמין: קבורת שדה, קבורת מכפלה, קבורת על, קבורת סנהדרין.

בית העלמין תל רגב 

נקרא גם בית העלמין "נחלת בנימין" על שם בנימין הסה ז"ל

בית העלמין תל רגב שוכן מחוץ לחיפה רבתי, בסמוך לכפר חסידים ולנשר. תכנונו החל בסוף שנות ה-90 של המאה הקודמת והוא נועד לשרת לא רק את תושבי חיפה, אלא גם את אוכלוסיית הרשויות הסמוכות, שבהן כחצי מיליון תושבים, כדוגמת הקריות ויישובי המועצה האזורית זבולון.

עם תכנון בית העלמין הובאו בחשבון ניצול יעיל של משאבי הקרקע המוגבלים, שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ומעל הכול – התחשבות בבני האנוש שיפקדו את המקום. לשם כך הוקמו מערכת כבישים וחניונים, תשתית ביוב, ניקוז ומים וגינון. בשל תנאי השטח הגו אדריכלי המקום פתרונות יצירתיים, ובהם קבורה רוויה הכוללת מכפלות וכוכים תלת-קומתיים. בשיטת "מכפלות סנהדרין" קיימים מבנים מקושתים ומאורכים שבהם כוכי קבורה טרומיים בשלושה מפלסים, ומעליהם מפלס רביעי. בשיטה זו נבנים מעל 1,000 קברים לדונם.

בתל-רגב מבנים חדישים ונוחים לקהל המבקרים: מבנה הספדים ובו קומה של חדרה טהרה, מחציתם מיועדת למנהלת המקום ומחציתם לעיר חיפה. מול המבנה רחבת הספדים.

החברה קדישא חיפה טרחה רבות על נגישות טכנולוגית בעבור הציבור הגדול הנדרש לשירותיה בבית העלמין תל רגב. כל אדם הזקוק למידע ממוחשב יכול למצוא את מבוקשו במערכת מיפוי משוכללת, המאפשרת לציבור להתמצא בקלות במרחבי בית העלמין. במערכת זו מפה, תיעוד נפטרים ומיקומם המדויק של הקברים, סיור מקוון, הדלקת נר וירטואלי ליקירי המשפחות, תזכורות אוטומטיות בדוא"ל על תאריכי אזכרה ועוד. לעומת הציבור הרחב, המוזמן להשתמש במערכת מביתו, אנשי החברה קדישא מנהלים את המידע ובו גם פרטים שאינם גלויים לעין כול מפאת צנעת הפרט.

בשנים האחרונות הוקדש האתר לזכרו של ר בנימין (בני) הסה ז"ל, מנכ"ל החברה קדישא האשכנזית בחיפה, שעשה למענה ולמען תושבי העיר כשני עשורים ושהקדיש לה את כל מרצו וכישוריו.