חברה קדישא תל אביב-יפו

חברה קדישא תל אביב-יפו

רח' מוהליבר 33, תל אביב-יפו

טלפון: 03-7953600

שירותיה של החברה קדישא תל אביב – יפו

שירותי החברה רבים ונועדו להקל במידת מה על הזקוקים לה. שירותים אלה הם, בין השאר, פינוי הנפטר מביתו, העברת הנפטר מבית חולים המצוי מחוץ לתחום שיפוטה או מנמל התעופה בן גוריון; קיום דיני טהרה ועוד. החברה אף מסייעת למשפחות בבחירת חלקת קבר וברכישתה לפי רצון המשפחה ומספקת כל מידע חשוב על כך באתר המקוון. זהו מוקד מידע ממוחשב וזמין למשפחת הנפטר ולכל דורש המספק מידע חשוב ובהיר, מאפשר להתוודע לסוגי קבורה שונים, לבתי העלמין המצויים בתחומי העיר ומחוץ לה והם ברשות החברה ואף להתייעץ עם רב בעמוד "שאלות ותשובות".

כדי להקל על המשפחות ועל המטפלים בהליכי הקבורה מפעילה החברה כמה שירותים נגישים לכל נפש. בראשם שלושה מוקדי רישום הלוויות, הממוקמים בבתי החולים איכילוב, וולפסון ותל השומר ובכך הם מספקים שירות נרחב גם מחוץ לגבולות תל אביב. זאת ועוד, חברה קדישא הרחיבה את שירות המענה הקולי האנושי, המאויש בכל שעות היממה כדי לתת פתרון מידי לכל דורש. שירות זה מטרתו לעזור ככל האפשר לכל אדם המצוי בקשיים בנסיבות אלה ולהעניק לציבור אוזן קשבת ומענה מקצועי.

חברה קדישא תל אביב מבקשת להעניק לתושבי העיר סיוע רב ככל האפשר בשעתן הקשה של המשפחות. לשם כך שמה לה למטרה מתן שירות יעיל ומכובד שיהיו בו גם עזרה לאלה הזקוקים לה ברגעים מורכבים, גם קבורה לפי מנהגי ישראל והיהדות וגם מאמץ לשפר את כל הקשור בתחום זה. החברה מספקת, חינם אין כסף, ספר הלכות המקיף דינים ומנהגים ביהדות בנושאי קבורה. כל משפחה וכל מלווה יכולים לקבל את הספר במוקדים שונים כדוגמת מוקדי הרישום או משרד החברה שבבית העלמין. בנוסף חברה זו עשתה רבות כדי לשוות לאולמות ההספדים ולבתי העלמין מראה מכובד וסביבה שתקל על המלווים. החברה דאגה לשפץ הן את האולמות הן את בתי העלמין והתקינה בהם סככות, ספסלים לישיבה ולמרגוע ומתקני שתייה.

חברה קדישא תל אביב-יפו רואה חשיבות גדולה בפעולות של גמילות חסד של אמת (גחש"א) ואנשיה עושים לילות כימים, בחום ובקור, למען קיום מלאכה זו. בין השאר ניתנות מלגות שייעודן לימוד משניות לעילוי נשמות הנפטרים, ועל כל המעוניין בכך לעקוב אחר פרסומים בנושא זה בעיתונות. החברה נוסדה לפני כ-165 שנים עוד בימי הוועד היהודי הספרדי ביפו. מאז ועד היום נותנת החברה שירות לקהילה, ופועלת למלא את החובה שבמתן כבוד למת בדמות הבאת אדם לקבורה לפי ההלכה היהודית.

חברה קדישא זו מייחסת ערך רב לקבורה לפי ההלכה כחלק מהחיים במדינת ישראל. בית העלמין אין פירושו רק "בית עולמים", אלא הוא קרוי גם "בית החיים" – מקום מנוחתו של הגוף המתיישב גם עם מקום הישארותה של הנפש. כך מסמל בית העלמין זיקה בין המתים לחיים.

"ועשית עמדי חסד ואמת" (בראשית מז, כט)